Ana Sayfa

Hakkımızda

Fotoğraf Albümü

Adresimiz

İletişim

Lastik Kullanma Tavsiyeleri

   Lastiklerinizin havasını en az 15 günde bir kontrol edin.

   Karlı ve buzlu yollarda lastiğinizin hava basıncını kesinlikle düşürmeyin.
Devamı


Lastik Okuma

Tüm lastikler T&RA ve ETRTO gibi uluslararası örgütler tarafından belirlenen ; jant çapı, dış çap, kesit genişliği gibi parametreler için belirlenen standartlara uymak zorundadır. Devamı

 

Bilgi
Her teknik servis kontrolünde mutlaka akü kutup başı kelepçelerinin sıkılığını yada oksitlenme durumunu kontrol ettirin.Devamı

KEÇEBİR OTO LASTİK OTOMOTİV TİCARET LTD ŞTİ

ORHANGAZİ MAHALLESİ

Y.SANAYİ SİTESİ 16 BLOK NO.2

Elbistan/Kahramanmaraş

0 344 413 21 66

0 344 413 34 35

 
 

 

 

SERVİSİMİZDE EKSOZ GAZI EMİSYON ÖLÇÜMÜ YAPILMAYA BAŞLANMIŞTIR

   Tarih: 06 Ağustos 2011, 03:06

   Kısa adıyla eksoz muayenesi olarak bilinen "Egsoz Emisyon Ölçümü" araçların çevreyi kirletmesine mani olmak için yapılır. Yapılan ölçümlerde değerleri tutturamayan araç sahipleri araçlarını bir ay içinde tamir ettirmekle yükümlüdür.

 

Kısa adıyla eksoz muayenesi olarak bilinen "Egsoz Emisyon Ölçümü" araçların çevreyi kirletmesine mani olmak için yapılır. Yapılan ölçümlerde değerleri tutturamayan araç sahipleri araçlarını bir ay içinde tamir ettirmekle yükümlüdür.

Hususi (binek) Otomobiller: İlk üç yaş sonunda ve sonrası her iki yılda bir yapılmalıdır.

Resmi Otomobiller: İlk iki yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.

Diğer Motorlu Taşıtlar: İlk bir yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.

Yukarıda listelenen tüm motorlu araçlar için, 10 yaşından sonra her yıl Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünün yaptırılması zorunludur.

Tarım ve Orman Traktörleri, Motosiklet ve Mopedler ve Ocak 1980 tarihinden önce tescil edilmiş dizel motorlu araçlar, Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftırlar.

Önemli Hatırlatmalar:

  • “Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü” için geçerli olan son ölçüm tarihi “Motorlu Taşıt Egzoz Gazı Emisyon Ruhsatı” üzerinde belirtilmiştir.

  • Taşıtın trafiğe çıkışından sonraki muafiyet süresinin bitim tarihinden itibaren bir ay içerisinde egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırılması zorunludur. Takip eden emisyon ölçümleri ise taşıtın trafiğe çıkış tarihi esas alınarak uygulanır

 


 

 

 

 

KEÇEBİR OTOMOTİV TİC. LTD. ŞTD, Lassa ve Bridgestone Lastikleri ile İnci Aküleri yetkili bayi ve servis hizmetini yürütmektedir.
 

Satış: Lassa ve Bridgestone Lastikleri yetkili bayisi olarak aracınıza en uygun lastiği en uygun fiyata bulabilirsiniz. Uzman ekipmanlar tarafından aracınız incelenerek tavsiye edilen yazlık veya kışlık lastikleri satışımız yapılmaktadır.

Ayrıca İnci Akü yetkili bayisi olarak her türlü araca uygun akü çeşitlerimiz bulunmaktadır

Servis: Satış sonrası destek tamir ve bakım işleri uzman ekipmanlar tarafından yapılmaktadır. Lastik servisimizde araç lastikleri aracınıza takılmadan önce balans ayarı yapılarak garantili bir şekilde aracınıza takılmaktadır.

 

 

 

 

Copyright (c) 2021, Keçebir Otomotiv Tic. Ltd.Ştd.
Ana Sayfa |  Hakkımızda Adresimiz |  İletişim